Haberdar Ol

Canlı durum güncellemeleri ile eve girip çıkanları real-time izleyebilirsin.

Dilediğine Erişim Ver

Geleneksel metalik anahtarlar artık geçmişe ait.

Yüksek Güvenlik Seviyesi

OttoLock, son derece güvenli bir yeni nesil veri iletim sistemi kullanır. Hırsızları uzak tutan akıllı anahtar.

Services Icon

Dilediğin Yerden Kilitle

Services Icon

Dilediğine Erişim Ver

Services Icon

Enerji Dostu

Services Icon

Kontrol Sende

Pil 10400 Mah Li-Ion  (10-12 ay pil ömrü)
Uyumlu Telefon iOS 9.0 ve üzeri, Andoroid 5.0 ve üzeri
Güvenlik Askeri-düzey çift yönlü şifreleme
Bağlantı Bluetooth 4.2 +
Uyumlu Kapı Kilitleri Mandallı kapı kilitlerine uyumludur
Ağırlık 524 gr.
Boyut Boy 20,4 cm - En 7,8 cm - Derinlik 6,6 cm
OttoLock güvenli mi?
Kesinlikle şu an klasik anahtarınızı kullanmaktan daha güvenli! Klasik anahtarlar kolaylıkla çoğaltılabiliyor; oysa OttoLock ile sizin dijital anahtar olarak bir başkasına gönderdiğiniz giriş iznİ kopyalanamıyor. Tüm dijital imzalar çift-yönlü ve askeri düzeyde güvenlik standartlardında şifreli olarak saklanıyor.
Telefonumu çaldırdım, napacağım?
Panik yok! Telefonunuzu kaybettiğiniz fark eder etmez lütfen başka bir telefondan OttoLock hesabınıza giriş yapınız. Bunu yaptığınızda kayıp/çalıntı telefondaki oturum anında kapanır ve kullanılamaz.
Tam kapıda telefonumun pili bitti, eve nasıl gireceğim?
Öncelikle telefonunuzun pilini değiştirme zamanı gelmiş olabilir ☺ Yine panik yok, OttoLock’unuzu mevcut klasik anahtarınız ile de açıp kapatabiliyorsunuz.
Şifremi unuttum, uygulamayı giremiyorum!
Uygulama içinden ‘parola güncelle’ bölümüne girerek tekrar şifre yaratmanız gerekecek.
Kilidimi kullanmasına izin vereceğimi kişilerin de Otto uygulmasını yüklemesi gerekiyor mu, yoksa sadece mesaj ile kapı aç daveti verebiliyor muyum?
Güvenliğiniz ve kimin giriş yaptığını gerçek zamanlı takip edebilmeniz için, davet göndereceğiniz kişinin öncelikle Otto uygulamasını yüklemesi ve bir hesap oluşturması gerekmektedir.
Kilidimi her açıp kapayanı telefonumdan görebiliyor muyum?
Sizin kilidinize giriş ve çıkış yetkisi verdiğiniz tüm bireylerin kapı açma ve kapamalarını gerçek zamanlı olarak cep telefonunuza gelen uygulama mesajıyla takip edebiliyor, ayrıca günlük, haftalık ve aylık olarak tüm aktiviteleri raporlayabiliyorsunuz. Ancak yetki verdikleriniz dışındaki kişilerin giriş ve çıkışlarını, ve klasik anahtarı kullanarak manuel yapılan girişlerin bilgilendirmesini alamıyor ve raporlayamıyorsunuz.
OttoLock’ın Wi_fi bağlantısı var mı?
Gerek fazla enerji tüketimi gerekse güvenlik konusundaki açıklar dolayısıyla Wi-fi bağlantı opsiyonunu OttoLock için kullanmadık. Fonksiyonel olarak Wi-Fi bağlantılı bir kapı kilidinden OttoLock’ın mevcut Bluetooth bağlantılı altyapısı ile yapamayacağı tek şey, giriş izni verdiğiniz kişilerin mecburen uygulamayı yuklemelerinin gerekmesi – ki bunu güvenlik açısından biz şiddetle tavsiye etmekteyiz.
Kullanma kılavuzunda pil ömrünün 10-12 ay olduğu söyleniyor ama benimki 8 ayda bitti?
Yaptığımız tüm testler, OttoLock’ların tek bir şarj ile ortalama olarak 1900üzerinde açma kapamaya yetecek pil kapasitesinin olduğu yönünde. Günde 5-6 kez açma ve kapamadan fazla kullanıyorsanız, pil ömrünün 10 aydan daha kısa sürede bitmesi beklenebilir. Lütfen uygulamanızda pil ömrünü ara sıra takip ederek, bitimine yakın şarj etmeyi ihmal etmeyin.
Kapımın önüne geldim ve Aç komutunu verdim. OttoLock’dan 2 kez ‘beep’ sesi alıyorum ama kapım açılmıyor?
Telefonunuz internete çıkmıyor olabilir. Öncelikle evdeki wi-fi ınız arızalı olabilir ve telefonunuz önce wi-fi ı kullanarak interenete çıkmaya çalışmıştır. Bu durumda wi-fi bağlantınızı kapatıp, intenet e GSM hizmeti ile çıkış yapın.
Kapımda iki kilit var; alttaki dili çekip kapıyı açmama yarıyor, ustteki ise kapıyı ek kilitleme için kullanılıyor. OttoLock’ı hangisine monte edeceğim?
OttoLock’ı, altta yer alan ve dili açıp kapayan barelin üzerine monte etmeniz gerekecek. Ancak bu durumda kapıyı kilitleme işini manuel olarak sizing yapmaya devam etmeniz gerekecektir.
Montajı kendim yapamadım, nereden destek alabilirim?
Panik yok ☺ Turkiye çapına yayılmış kilitçi destek ağımız mevcut. OttoLock desteğe eposta yoluyla ulaşırsanız, 24 saat içinde size gerekli desteği şağlayacağız.
Benden izinsiz bir başkası OttoLock ile kendi telefonunu eşleştirebilir mi?
Bunu yapabilmesi için evinizi içindeyken, OttoLock’ın dış kalıbını sökmesi ve OttoLock’ı ‘sıfırlaması’ gerekmektedir. Bunu yapmaya çalışsa bile, cep telefonunuza bir uyarı mesajı gelecek, ve sadece OttoLock donanımını sıfırlayabilecek ancak yazılımına mudahale edemedigi icin kullanamayacaktır. Tek problem, sizin OttoLock’ınız tekrar kendi cep telefonunuz ile eşleştirmeniz gerekecektir.
OttoLock’ı ev içindeki odalar için de kullanabilir miyim?
Kapı iç tarafından ‘mandalı’ olan her türlü kilit için OttoLock kullanımı uygundur.
OttoLock’ı birden fazla cep telefonu ile eşleştirebilir miyim?
Hayır, bir OttoLock, sadece tek bir ana hesap kullanıcısına eşlenebilir. Siz OttoLock ile cep telefonunuzu eşleştirdikten sonra dilediğiniz kullanıcılara Otto Uygulaması içinde ‘Davet Gönder’ adımından giriş izni tanımlayabilirsiniz.